• Podporují nás
 • Časté otázky
 • Kariéra5
 • Blog
 • Projekty
    • Sociální služby Vsetín
     příspěvková organizace​

     Záviše Kalandry 1353
     755 01 Vsetín

     IČ: 49562827
     DIČ: CZ49562827

     ID datové schránky: idzk758

     Úřední hodiny podatelny:
     pracovní dny od 7:00 – 15:30 hod

Nadační příspěvek z veřejné sbírky Ježíškova vnoučata rok 2021

Ruské kuželky pro seniory v DS Jasenka-Vsetín

Tento projekt byl realizován prostřednictvím Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Ježíškova vnoučata.

V roce 2021 byl klientům Domova pro seniory Jasenka-Vsetín poskytnut nepeněžní nadační příspěvek v podobě vybavení ruské kuželky v hodnotě 16 300 Kč. Ruské kuželky byly umístěny v exteriéru na zpevněné ploše poblíž bočního vchodu do budovy Domova. V tomto prostoru senioři rádi tráví volný čas a ruské kuželky zde měli snadno dostupné. Během letních měsíců se v rámci volnočasových aktivit seznamovali s pravidly a zkoušeli si svou dovednost.

Dále pak pokračoval individuální trénink této společenské hry, kdy se senioři pokoušeli zavěšenou kouli vypustit tak, aby se na závěsu zhoupla a opsala oblouk. Pro řadu z nich to byla první zkušenost s kuželkami tohoto typu a bylo pro ně problematické kuželky tímto způsobem trefit. Postupně se senioři také seznamovali s pravidly a způsobem bodování. Bohužel vzhledem k personální krizi v průběhu letních a podzimních měsíců byl uspořádán společný turnaj až dne 4. 11. 2021, který mohl být spořádán mj. i díky možnosti přesunu kuželek do interiéru.

V úvodu turnaje bylo připomenuta skutečnost, že ruské kuželky senioři obdrželi díky projektu Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Ježíškova vnoučata. Seniorům bylo také připomenuto, kdo to jsou Ježíškova vnoučata a co je účelem tohoto projektu. Bylo zmíněno, že Ježíškova vnoučata plní jak přání seniorům, kteří přišli o zájem vlastní rodiny nebo ji již nemají, tak realizují projekty za pomoci Nadačního fondu Českého rozhlasu a stejnojmenné sbírky.

Turnaje dne 4. 11. se zúčastnilo 13 hráčů a aktivně se do něj zapojili i zaměstnanci Domova. Každý z hráčů se vystřídal ve třech kolech. Největší počet bodů získala klientka zařízení paní Milena a stala se tak vítězkou turnaje. Na druhém místě se umístili dva klienti se stejným počtem bodů, byl to pan Josef a pan Karel. S rovným počtem bodů se na třetím místě umístili taktéž dva klienti – pan Jaroslav a paní Milena.

Všichni klienti, kteří se turnaje zúčastnili, si to velice užili. Do dalších let plánujeme během volnočasových aktivit klientů pořádání turnajů v ruských kuželkách, a to nejen pro klienty našeho Domova, ale chystáme se uspořádat také turnaje pro seniory v rámci celé příspěvkové organizace Sociální služby Vsetín.

Skip to content